Zvonimir Milovanović

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Zvonimir Milovanović
U lind në22 Maj 1960
Vdiqgusht 15, 2022 (62 vjeç)
Kombësiakroacia

Elijah-Zvonimir Milovanović (l. 22 Maj 1960, Split, Kroacia - v. 15 Gusht 2022) është një ish-aktor kroat në rolin kryesor.

Zvonimir Milovanović Më pëlqejnë shumë filmat komedi, aksion, thriller, krim dhe filma fantastiko-shkencore

Biografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Zvonimir Milovanović ka lindur më 22 maj të viteve '60 në Split me prindërit e tij.