Zwolle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Zwolle (kthjellim).


Zwolle
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Zwolle.svg
Pamje nga Zwolle

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Overijssel – stema Overijssel
Kryeqëndra Zwolle
Kryekomunari Henk Jan Meijer
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°31′00″V 6°05′00″L / 52.51667°V 6.0833°L / 52.51667; 6.0833 (Zwolle)Koordinatat: 52°31′00″V 6°05′00″L / 52.51667°V 6.0833°L / 52.51667; 6.0833 (Zwolle)
Sipërfaqja 119,28 km2
Popullsia 118.943 banorë 2010
Dendësia 997,17 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 038
Kodi Postar 8000-8049
Kodi statistikor 0193
Vendndodhja
Zwolle is located in Hollandë
Zwolle
Zwolle
Zwolle – harta_foto
www.zwolle.nl

Zwolle është një bashki në provincën OverijsselHolandë me sipërfaqe 119.28 km² dhe popullsi 118943 banorë[1]. Zwolle është kryeqendra e bashkisë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Overijssel