Zybejr Shashmas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zybejr Shashmas
Informacione personale
Vendlindja Elazığ, Turqia

Zybejr Shashamas (lindi më 24 janar 1982, Elazığ) është regjisor. Ai është vëllai i vogël i Nexhati Shashmas dhe Raxhi Shashmas.

Regjia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Açlığa Doymak (2012)
  • Lugina e Ujqërve Palestinë (2011)
  • Lugina e Ujqërve Kurthi (2009)
  • Muro: Nalet Olsun İçimdeki İnsan Sevgisine (2008)
  • Fesupanallah (2007)
  • Ayrılık (2007)
  • Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz (2015)