Ágúst Már Jónsson

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Ágúst Már Jónsson
Të dhënat vetjake
Emri i plotëÁgúst Már Jónsson
Datëlindja17 gusht 1960
VendlindjaIslandë
PozicioniMbrojtës
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
1979–1988KR136(13)
1989–1990BK Häcken15(0)
1995Afturelding11(0)
Karriera ndërkombëtare
1985Islanda U-212(0)
1986–1989Islanda23(0)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Ágúst Már Jónsson (lindi më 17 gusht 1960) ishte futbollistë islandezë i cili ka luajtur si mbrojtës. Ai ka luajtur edhe në kombëtaren islandeze mes vitit 1986-1989.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]