Ángel Ortiz

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ángel Ortiz
Të dhënat personale
Emri i plotëÁngel Ortiz
Data e lindjes (1977-12-27) 27 Dhjetor, 1977 (42 vjeç)
Vendi i lindjesAregua, Paraguaji
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1999Guaraní
2000Shonan Bellmare
2001-2003Guaraní
2004-2005Libertad
2005-2006Lanús
2006Guaraní
2007-2008Olimpia
2008Guaraní
200912 Octubre
2009Sportivo Luqueño
2010-2011Guaraní
2011Sportivo Luqueño
2012-Independiente
Ekipi kombëtar
2003–2007Stampa:PARf27(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Ángel Ortiz (lindur më 27 Dhjetor 1977) është një futbollist paraguaji.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin paraguaji ka luajtur 27 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:PARf
Vite Ndeshje Gola
2003 13 0
2004 6 0
2005 7 0
2006 0 0
2007 1 0
Gjithsej 27 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]