Jump to content

Çağan Efe Ak

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Çağan Efe Ak

Çağan Efe Ak (l. 6 qershor 2007, Stamboll [1] ) është një aktor turk.

Karriera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Çağan Efe Ak, i cili u shfaq para kamerave me reklama për herë të parë, më vonë u shfaq në serialin televiziv Bir Gün Bir Çocuk dhe Muhteşem Yüzyıl Kösem. [2] [3] Pas kësaj, Çağan Efe Ak, i cili luajti në Güldüy Güldüy Show Çocuk dhe filma të ndryshëm, aktualisht po luan rolin kryesor në serialin televiziv Tozkoparan İskender , transmetuar në TRT1. [4]

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kinemaja
Viti Emri Roli Shënime
2016 Një ditë një fëmijë Latif Karakteri mbështetës
2018 I çmenduri: Edikti i Pushtuesit Djali i Heshtur Karakteri mbështetës
2018 Surpriza juaj familjare Vogëlsia e Ferhatit Karakteri mbështetës
Televizioni
Viti Emri Roli Shënime
2015 Shekulli Madhështor Kösem Princi Murat Karakteri mbështetës
2016 Brenda Vogëlsia e Sarp Lojtar i ftuar
2021- Tozkoparan Aleksandër Iskender Aktor kryesor
Programet Televizive
Viti Emri Roli Kanali i transmetimit
2016 Güldüy Güldüy Show Vetë Shfaq TV

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Çağan Efe Ak". Biyografya.com. Arkivuar nga origjinali më 3 Ekim 2018. Marrë më 8 Şubat 2021. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!); Shiko vlerat e datave në: |access-date= dhe |archive-date= (Ndihmë!)
  2. ^ "Sevgi Evi'ndeki Umudun Hikayesi". Alcan, Musa. Anadolu Ajansı. 27 Temmuz 2016. Arkivuar nga origjinali më 28 Temmuz 2016. Marrë më 8 Şubat 2021. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!); Shiko vlerat e datave në: |access-date=, |date=, dhe |archive-date= (Ndihmë!)
  3. ^ "Çağan Efe Ak". Kimnereli.net. Arkivuar nga origjinali më 29 Mart 2018. Marrë më 8 Şubat 2021. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!); Shiko vlerat e datave në: |access-date= dhe |archive-date= (Ndihmë!)
  4. ^ "Tozkoparan İskender Kim Oynuyor? Çağan Efe Ak Kaç Yaşında? Hangi Dizilerde Oynadı?". Superhaber.tv. 2 Ocak 2021. Marrë më 8 Şubat 2021. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!); Shiko vlerat e datave në: |access-date= dhe |date= (Ndihmë!)