Çepin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Čepin
—  Qytet  —
Pamje nga Çepin

Administrimi
Shteti Kroacia Kroacia
Zhupania Osijek-Baranja
Statistika dhe Territori
Koordinatat 45.52°0′0″V 18.56°0′0″L / 45.52000°V 18.56000°L / 45.52000; 18.56000 (Čepin)Koordinatat: 45.52°0′0″V 18.56°0′0″L / 45.52000°V 18.56000°L / 45.52000; 18.56000 (Čepin)
Popullsia 9.451 banorë (2012[1])
Informacione të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1
Vendndodhja
Čepin is located in Kroacia
Čepin
Čepin

Čepin (në Kroatisht ) është një qytet në zhupaninë Osijek-BaranjaKroaci.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 9451 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 9463 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 9502 banorë. Popullsia ka ndryshuar me -0.13%[2].

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Čepin – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ "Të dhëna nga www.world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Stampa:Zhupania Osijek-Baranja