Çeshma përkujtimore, 1943 (LNÇ)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Çeshma përkujtimore, 1943 (LNÇ)
Lloji Arkitekturore
Vendndodhja Zborcë, Shtime, Kosovë
Ndërtuar Shek. XX
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 942/67
Nr. i referencës 3041

Çeshma përkujtimore, 1943 (LNÇ) është një monument i trashëgimisë kulturore në Zborcë, Shtime, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor", i miratuar me numër 942/67.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]