Zborca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zborcë
Lirias
Fshat
Vendndodhja
Zborcë is located in Kosova
Zborcë
Zborcë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Shtime
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 28′ 38″ Veri

20° 59′ 14″ Lindje

Zborcë është një vendbanim në komunën e Shtimes, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Lirias.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]