Godanca e Epërme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Godancë e Epërme
Godon i Epërm
Fshat
Vendndodhja
Godancë e Epërme is located in Kosova
Godancë e Epërme
Godancë e Epërme
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Shtime
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 563 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 28′ 4″ Veri

21° 2′ 11″ Lindje

Godancë e Epërme është një vendbanim në komunën e Shtimes, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Godon i Epërm.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]