Duga

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dugë
Dukas
Fshat
Vendndodhja
Dugë is located in Kosova
Dugë
Dugë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Shtime
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 885 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 27′ 40″ Veri

20° 55′ 51″ Lindje

Dugë është një vendbanim në komunën e Shtimes, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Dukas.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]