Gllavica (Shtime)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gllavicë
Sukë
Fshat
Vendndodhja
Gllavicë is located in Kosova
Gllavicë
Gllavicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Shtime
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 538 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 25′ 47″ Veri

21° 5′ 13″ Lindje

Gllavicë është një vendbanim në komunën e Shtimes, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Sukë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]