Mollopolca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mollopolcë
Legjendas
Fshat
Vendndodhja
Mollopolcë is located in Kosova
Mollopolcë
Mollopolcë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Shtime
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 24′ 4″ Veri

21° 3′ 10″ Lindje

Mollopolcë është një vendbanim në komunën e Shtimes, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Legjendas.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]