Llanishti (Shtime)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Llanisht
Lanisht
Fshat
Vendndodhja
Llanisht is located in Kosova
Llanisht
Llanisht
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Shtime
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 23′ 5″ Veri

20° 56′ 46″ Lindje

Llanisht është një vendbanim në komunën e Shtimes, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Lanisht.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]