Davidoci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Davidoc
Bushat
Fshat
Vendndodhja
Davidoc is located in Kosova
Davidoc
Davidoc
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Shtime
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 543 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 26′ 49″ Veri

21° 3′ 53″ Lindje

Davidoc është një vendbanim në komunën e Shtimes, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Bushat.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]