Belinca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belincë
Belaj
Fshat
Vendndodhja
Belincë is located in Kosova
Belincë
Belincë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Shtime
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 607 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 26′ 32″ Veri

21° 0′ 33″ Lindje

Belincë është një vendbanim në komunën e Shtimes, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Belaj.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]