Gjurkoci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gjurkoc
Gjergjaj
Fshat
Vendndodhja
Gjurkoc is located in Kosova
Gjurkoc
Gjurkoc
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Shtime
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 539 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 28′ 7″ Veri

21° 5′ 22″ Lindje

Gjurkoc është një vendbanim në komunën e Shtimes, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Gjergjaj.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]