Petroviqi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Petrovici
Lagjepajtimi
Fshat

Petroviq është një vendbanim në komunën e Shtimes, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati njihet edhe me emrin Lagja Pajtimit.[1]

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]