Petroviqi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Petroviq
Fshat
Vendndodhja
Petroviq is located in Kosova
Petroviq
Petroviq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Shtime
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 548 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 26′ 58″ Veri

21° 2′ 26″ Lindje

Petroviq është një vendbanim në komunën e Shtimes, Kosovë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]