Topilla

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Topillë
Fshat historik
Vendndodhja
Topillë is located in Kosova
Topillë
Topillë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Shtime
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 850 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 24′ 22″ Veri

20° 58′ 22″ Lindje

Popullsia 12.013 banorë (2011)

Topillë është një vendbanim në komunën e Shtimes, Kosovë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]