Karaçica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Karaçicë
Krenajë
Fshat
Vendndodhja
Karaçicë is located in Kosova
Karaçicë
Karaçicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Shtime
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 28′ 6″ Veri

20° 54′ 23″ Lindje

Karaçicë është një vendbanim në komunën e Shtimes, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Krenajë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]