Ranca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rancë
Rranzë
Fshat
Vendndodhja
Rancë is located in Kosova
Rancë
Rancë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Shtime
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 866 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 25′ 58″ Veri

20° 58′ 14″ Lindje

Rancë është një vendbanim në komunën e Shtimes, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Rranzë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]