Pjetërshtica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pjetërshticë
Fshat
Vendndodhja
Pjetërshticë is located in Kosova
Pjetërshticë
Pjetërshticë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Shtime
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike/gjeografike Drenicë
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 28′ 35″ Veri

20° 56′ 37″ Lindje

Pjetërshticë është një vendbanim në komunën e Shtimes, Kosovë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]