Jump to content

Çeshme e gurit Beledije

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Çeshme e gurit Beledije
LlojiArkitekturore
VendndodhjaPrizren, Kosovë
NdërtuarShek. XX
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
LlojiNën mbrojtje
Përcaktuar479/77
Nr. i referencës426

Çeshme e gurit Beledije është një monument i trashëgimisë kulturore në Prizren, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor", i miratuar me numër 479/77.

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]