Çeshmja e Destan Kabashit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Çeshmja e Destan Kabashit
Lloji Arkitekturore
Vendndodhja Prizren, Kosovë
Ndërtuar Shek. XX
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 386/77
Nr. i referencës 2923

Çeshmja e Destan Kabashit është një monument i trashëgimisë kulturore në Prizren, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor", i miratuar me numër 386/77.

Referencat[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016. 

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]