Çokollatë e ftohtë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Përbërësit.

Për 4 persona :

Përgatitja.

Shkrini në zjarr të dobët çokollatën me vaniljen dhe 2 lugë ujë. Përzjejeni herë pas here. Kur masa të jetë e njëtrajtshme dhe kremoze, hiqeni nga zjarri, shtoni pak nga pak kremin e qumështit dhe gjalpin. Hidheni kremin nëpër tasa dhe vendosini në frigorifer. Servirini me biskota.