Écly

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Écly
Komunë
noform
Pamje nga Écly
Vendndodhja
Écly is located in Franca
Écly
Écly
49°32′39″V 4°17′20″L / 49.544166666667°V 4.2888888888889°L / 49.544166666667; 4.2888888888889Koordinatat: 49°32′39″V 4°17′20″L / 49.544166666667°V 4.2888888888889°L / 49.544166666667; 4.2888888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.36 km2
Popullsia 188 banorë
Dendësia 20 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08300
INSEE 08150


Écly është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Écly ka një popullsi prej 188 banorë dhe sipërfaqe 9.36 km², me një dendësi prej 20 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Écly – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale