Écordal

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Écordal
Komunë
noform
Pamje nga Écordal
Stema_figura
Vendndodhja
Écordal is located in Franca
Écordal
Écordal
49°31′39″V 4°34′50″L / 49.5275°V 4.5805555555556°L / 49.5275; 4.5805555555556Koordinatat: 49°31′39″V 4°34′50″L / 49.5275°V 4.5805555555556°L / 49.5275; 4.5805555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.89 km2
Popullsia 305 banorë
Dendësia 24 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08130
INSEE 08151


Écordal është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Écordal ka një popullsi prej 305 banorë dhe sipërfaqe 12.89 km², me një dendësi prej 24 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Écordal – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale