Étalle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Étalle
Komunë
noform
Pamje nga Étalle
Stema_figura
Vendndodhja
Étalle is located in Franca
Étalle
Étalle
49°50′51″V 4°26′37″L / 49.8475°V 4.4436111111111°L / 49.8475; 4.4436111111111Koordinatat: 49°50′51″V 4°26′37″L / 49.8475°V 4.4436111111111°L / 49.8475; 4.4436111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.44 km2
Popullsia 100 banorë
Dendësia 23 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08260
INSEE 08155


Étalle është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Étalle ka një popullsi prej 100 banorë dhe sipërfaqe 4.44 km², me një dendësi prej 23 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Étalle (France) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale