Éteignières

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Éteignières
Komunë
noform
Pamje nga Éteignières
Vendndodhja
Éteignières is located in Franca
Éteignières
Éteignières
49°53′11″V 4°23′24″L / 49.886388888889°V 4.39°L / 49.886388888889; 4.39Koordinatat: 49°53′11″V 4°23′24″L / 49.886388888889°V 4.39°L / 49.886388888889; 4.39
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.79 km2
Popullsia 534 banorë
Dendësia 45 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08260
INSEE 08156


Éteignières është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Éteignières ka një popullsi prej 534 banorë dhe sipërfaqe 11.79 km², me një dendësi prej 45 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Éteignières – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale