Étrépigny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Étrépigny
Komunë
noform
Pamje nga Étrépigny
Vendndodhja
Étrépigny is located in Franca
Étrépigny
Étrépigny
49°41′04″V 4°45′14″L / 49.684444444444°V 4.7538888888889°L / 49.684444444444; 4.7538888888889Koordinatat: 49°41′04″V 4°45′14″L / 49.684444444444°V 4.7538888888889°L / 49.684444444444; 4.7538888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.23 km2
Popullsia 258 banorë
Dendësia 61 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08160
INSEE 08158


Étrépigny është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Étrépigny ka një popullsi prej 258 banorë dhe sipërfaqe 4.23 km², me një dendësi prej 61 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Étrépigny – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale