Évigny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Évigny
Komunë
noform
Pamje nga Évigny
Vendndodhja
Évigny is located in Franca
Évigny
Évigny
49°43′52″V 4°40′20″L / 49.731111111111°V 4.6722222222222°L / 49.731111111111; 4.6722222222222Koordinatat: 49°43′52″V 4°40′20″L / 49.731111111111°V 4.6722222222222°L / 49.731111111111; 4.6722222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.33 km2
Popullsia 198 banorë
Dendësia 46 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08090
INSEE 08160


Évigny është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Évigny ka një popullsi prej 198 banorë dhe sipërfaqe 4.33 km², me një dendësi prej 46 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Évigny – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale