Jump to content

Ëndërr Luleshtrydhesh

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Ëndërr Luleshtrydhesh
Çilek Kokusu
GjiniaDramë
Dashuri
Komedi romantike
LuajnëDemet Özdemir
Yusuf Çim
Mine Tugay
Mahir Günşiray
Laçin Ceylan Gözde Kaya
Murat Başoğlu
ShtetiTurqi
Gjuha në prodhimin origjinalTurqisht
Nr. i episodeve23
Prodhimi
Kohëzgjatja110 min
Kompania e prodhimitGold Film
Transmetimi
Transmetimi origjinal24 qershor 2015 - 27 nëntor 2015
Lidhje të jashtme
Faqja e rrjetit

Ëndërr Luleshtyrdhesh (Turqisht: Çilek Kokusu) është serial turk ku premiera ishte në Star TV në vitin 2015.

Përmbledhja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Një vajzë punëtore dhe një djalë i pamatur. Edhe pse dallimet e tyre të mëdha, fati nga ana tjetër ka plane të tjera për ta.

Luajtën[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Roli Aktori
Aslı Koçer Mazharoğlu Demet Özdemir
Burak Mazharoğlu Yusuf Çim
Elçin Mazharoğlu Mine Tugay
Nihat Mazharoğlu Mahir Günşiray
Sinan Mazharoğlu Murat Başoğlu
Selda Mazharoğlu Laçin Ceylan
Volkan Mazharoğlu Ekin Mert Daymaz