Şehmus Özer

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Şehmus Özer
Të dhënat vetjake
Emri i plotëŞehmus Özer
Datëlindja10 maj 1980
VendlindjaErgani, Dijarbakër, Turqi
Data e vdekjes21 dhjetor 2016
VendvdekjaSivrice, Ellazë, Turqi
Gjatësia1.75 m (5 ft 9 in)
PozicioniSulmues
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
1998–1999Erganispor29(13)
1999–2000Yeni Malatyaspor25(2)
2000–2002Malatyaspor18(1)
2002Kayserispor (loan)15(0)
2002–2003Gümüşhanespor24(4)
2003–2007Mardinspor119(43)
2007–2008Karşıyaka S.K.31(13)
2008–2010Altay S.K.57(20)
2010–2011Mersin İdman Yurdu19(4)
2011–2012Akhisar Belediyespor29(8)
2012–2013Şanlıurfaspor6(2)
2013Karşıyaka6(0)
2013–2014Altay S.K.17(6)
2014–2016Amed S.K.70(27)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Şehmus Özer (10 maj 1980 - 19 dhjetor 2016)[1][2] ishte futbollistë turk i cili ka luajtur si sulmues. Ai vdiq më 19 dhjetor 2016 në një aksidentë rrugor.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Amed Sportif'in kaptanı Şehmus hayatını kaybetti
  2. ^ "Türk futbolunda acı haber! Şehmus Özer hayatını kaybetti". Arkivuar nga origjinali më 21 dhjetor 2016. Marrë më 21 dhjetor 2016. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)