1951 në Shqipëri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Flag of Albania (1946-1992).svg
1951

Shqipëri
Dekadat:
Shih edhe:Ngjarje të tjera të vitit 1951
Lista e viteve në Shqipëri

Në vijim është lista e ngjarjeve që kanë ndodhur gjatë vitit 1951Republikën e Shqipërisë.

Udhëheqës[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ngjarje[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Shkurt - Shqipëria dhe Bashkimi Sovjetik nënshkruan një marrëveshje për ndihmë të ndërsjellë ekonomike.

Lindje[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Vdekje[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]