Omer Nishani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Omer nishani.JPG

Omer Nishani ishte politikan shqiptar i pas Luftës së Dytë Botërore, ministër i Punëve të Jashtme i Shqipërisë dhe kryetar i Presidiumit të Kuvendit që në atë kohë mbante edhe postin e Kreut të Shtetit.

Sipas një dosje të Ministrisë së Brendshme autopsia e kryer vërteton se Nishani ishte vetëvrarë.[1]

Aktiviteti politik[redakto | redakto tekstin burimor]

Burim i të dhënave[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ OMER NISHANI, NJË JETË NËN RRETHIM, Revista Mapo