1970 në Shqipëri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Flag of Albania (1946–1992).svg
1970

Shqipëri
Dekadat:
 • 1950
 • 1960
 • 1970
 • 1980
 • 1990
 • Shih edhe: Ngjarje të tjera të vitit 1970
  Lista e viteve në Shqipëri

  Në vijim është lista e ngjarjeve që kanë ndodhur gjatë vitit 1970Republikën e Shqipërisë.

  Udhëheqës[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  Ngjarje[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Shtator - U mbajtën Zgjedhjet parlamentare, dalja ishte 100% (1,097,122 votues), Fronti Demokratik ishte partia e vetme, dhe fitoj të gjitha vendet në parlament

  Lindje[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  Vdekje[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]