A. den Doolaard

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
A. den Doolaard.

A. den Doolaard ose Cornelis Johannes George Spoelstra, lindi në Zwolle7 shkurt të vitit 1901 dhe vdiq në Hoenderloo26 qershor të vitit 1994, ishte shkrimtari hollandez . Ka botuar edhe nje liber me temaitke shqiptare me temen e gjakmarrjes, me nje mjedis verior. Fjale kyce qe permenden janë nje i ri malesor, prifti dhe gjakmarrja.

Literature[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

MATO, Martin "Malesori shqiptar... Bujtina me patkua e A. den Doolaard"; tek Rilindja(e Kosovës) ,Tiranë 30.5.1996

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Stub biografi.png Ky artikull që ka të bëjë me një biografi individi është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.