AM Group

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
AM Group
Lloji sha
Industria Prodhim dhe Shitje me pakicë
Themeluar 1992
Selia Tiranë, Shqipëri
Zona e mbështetjes Shqipëri
Kryesuesit Artan Mene (President)
Arian Mene (Drejtor i përgjithshëm)
Produkte detergjentë, vajra ushqimorë, qëndra tregtare, etj.
Të ardhurat 30 milionë $ [1]
Punonjësit 500
Nëndegët DEKA
OLIM
Citypark etj.
Adresa e internetit http://www.amgroup.al/

AM Group është një kompani shqiptare, ajo ushtron aktivitet në disa fusha të biznesit në Shqipëri si: Përpunimi i vajrave ushqimorë, prodhimi i detergjentëve të pastrimit dhe së fundi shitjet me pakicë. AM Group përbëhet nga dy degët e saj kryesore DEKA themeluar në vitin 1992 nga Artan Mene dhe OLIM në vitin 2000. AM Group është një nga kompanitë me të mëdha private dhe prodhuese në Shqipëri duke qënë lider në prodhimin në Shqipëri të vajrave ushqimorë dhe detergjentëve të pastrimit. Në vitin 2009 AM Group u fut në biznesin e shitjeve me pakicë me hapjen e qëndrës tregëtare Citypark.

Referenca[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]