Aast

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aast
Komunë
noform
Pamje nga Aast
Vendndodhja
Aast is located in Franca
Aast
Aast
43°17′25″V 0°05′21″P / 43.2903°V 0.0892°P / 43.2903; -0.0892Koordinatat: 43°17′25″V 0°05′21″P / 43.2903°V 0.0892°P / 43.2903; -0.0892
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Qarku Arrondissement Pau
Kantoni Montaner
Ndërbashkësia Ousse-Gabas
Kryetari Romain Morlanne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.75 km2
Lartësia 390 m (m.n.d.)
Popullsia 192 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 64460
INSEE 64001


Aast është një komunëFrancë. Aast bën pjesë në departamentin Pyrénées-Atlantiquesrajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 192 banorë (regjistrimi 2010) dhe sipërfaqe 4.75 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]