Abère

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Abère
Komunë
noform
Pamje nga Abère
Vendndodhja
Abère is located in Franca
Abère
Abère
43°23′26″V 0°10′28″P / 43.3906°V 0.1744°P / 43.3906; -0.1744Koordinatat: 43°23′26″V 0°10′28″P / 43.3906°V 0.1744°P / 43.3906; -0.1744
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Qarku Arrondissement Pau
Kantoni Morlaàs
Ndërbashkësia Pays de Morlaàs
Kryetari Myriam Cuillet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.81 km2
Lartësia 335 m (m.n.d.)
Popullsia 147 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 64160
INSEE 64002


Abère është një komunëFrancë. Abère bën pjesë në departamentin Pyrénées-Atlantiquesrajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 147 banorë dhe sipërfaqe prej 5.81 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Abère – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale