Abaucourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Abaucourt
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Abaucourt is located in Franca
Abaucourt
Abaucourt
48°53′52″V 6°15′31″L / 48.8978°V 6.2586°L / 48.8978; 6.2586Koordinatat: 48°53′52″V 6°15′31″L / 48.8978°V 6.2586°L / 48.8978; 6.2586
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Meurthe-et-Moselle
Qarku Arrondissement Nancy
Kantoni Nomeny
Ndërbashkësia Seille et Mauchère
Kryetari Christophe Fieutelot
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.8 km2
Lartësia 192 m (m.n.d.)
Popullsia 294 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 54610
INSEE 54001


Abaucourt është një komunëFrancë. Abaucourt bën pjesë në departamentin Meurthe-et-Mosellerajonit Grand Est. Komuna ka një popullsi prej 294 banorë dhe sipërfaqe prej 7.8 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]