Abbaretz

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Abbaretz
Komunë
noform
Pamje nga Abbaretz
Stema_figura
Vendndodhja
Abbaretz is located in Franca
Abbaretz
Abbaretz
47°33′12″V 1°31′50″P / 47.5533°V 1.5306°P / 47.5533; -1.5306Koordinatat: 47°33′12″V 1°31′50″P / 47.5533°V 1.5306°P / 47.5533; -1.5306
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Loire-Atlantique
Qarku Arrondissement Châteaubriant
Kantoni Nozay
Ndërbashkësia La Région de Nozay
Kryetari Jean-Pierre Possoz
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 61.76 km2
Popullsia 1916 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 44170
INSEE 44001


Abbaretz është një komunëFrancë. Abbaretz bën pjesë në departamentin Loire-Atlantiquerajonit Pays de la Loire. Komuna ka një popullsi prej 1916 banorë dhe sipërfaqe prej 61.76 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]