Abbecourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Abbecourt
Komunë
noform
Pamje nga Abbecourt
Stema_figura
Vendndodhja
Abbecourt is located in Franca
Abbecourt
Abbecourt
49°21′23″V 2°09′34″L / 49.3564°V 2.1594°L / 49.3564; 2.1594Koordinatat: 49°21′23″V 2°09′34″L / 49.3564°V 2.1594°L / 49.3564; 2.1594
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Oise
Qarku Arrondissement Beauvais
Kantoni Noailles
Ndërbashkësia Pays de Thelle
Kryetari Pierre Desliens
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.44 km2
Lartësia 116 m (m.n.d.)
Popullsia 767 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 60430
INSEE 60002


Abbecourt është një komunëFrancë. Abbecourt bën pjesë në departamentin Oiserajonit Hauts-de-France. Komuna ka një popullsi prej 767 banorë dhe sipërfaqe prej 7.44 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]