Abbeville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Abbeville
Komunë
noform
Pamje nga Abbeville
Stema_figura
Vendndodhja
Abbeville is located in Franca
Abbeville
Abbeville
50°06′21″V 1°50′09″L / 50.1058°V 1.8358°L / 50.1058; 1.8358Koordinatat: 50°06′21″V 1°50′09″L / 50.1058°V 1.8358°L / 50.1058; 1.8358
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Somme
Qarku Arrondissement Abbeville
Kantoni Abbeville
Kryetari Nicolas Dumont
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26.42 km2
Lartësia 8 m (m.n.d.)
Popullsia 24237 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 80100
INSEE 80001


Abbeville është një komunëFrancë. Abbeville bën pjesë në departamentin Sommerajonit Hauts-de-France. Komuna ka një popullsi prej 24237 banorë dhe sipërfaqe prej 26.42 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]