Abella de la Conca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Abella de la Conca
Komunë
noform
Abella
Stema_figuraFlag of Abella de la Conca Spain.svg
Vendndodhja
Abella de la Conca is located in Spanjë
Abella de la Conca
Abella de la Conca

Koordinatat: 42°9′47″V 1°5′34″L / 42.16306°V 1.09278°L / 42.16306; 1.09278

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Pallars Jussà
Kryetari i Bashkisë Julià Sala i Monsó (IAC-PM) (2007)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 78.27 km2
Popullsia 181 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 2007
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 25651
Prefiksi 973
Koordinatat 42° 9′ 47″ Veri

1° 5′ 34″ Lindje

Faqja Zyrtare abellaconca.ddl.net


Abella de la Conca është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Pallars Jussà, të provincës Lleida, në Komunitetin Katalonia. Abella de la Conca ka 181 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 78.27 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]