Abitain

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Abitain
Komunë
noform
Pamje nga Abitain
Vendndodhja
Abitain is located in Franca
Abitain
Abitain
43°25′16″V 0°59′17″P / 43.421°V 0.988°P / 43.421; -0.988Koordinatat: 43°25′16″V 0°59′17″P / 43.421°V 0.988°P / 43.421; -0.988
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Qarku Arrondissement Oloron-Sainte-Marie
Kantoni Sauveterre-de-Béarn
Ndërbashkësia CC de Sauveterre-de-Béarn
Kryetari Marc Seguin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.59 km2
Lartësia 62 m (m.n.d.)
Popullsia 111 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 64390
INSEE 64004


Abitain është një komunëFrancë. Abitain bën pjesë në departamentin Pyrénées-Atlantiquesrajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 111 banorë dhe sipërfaqe prej 6.59 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Abitain – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale