Ablaincourt-Pressoir

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ablaincourt-Pressoir
Komunë
Vendndodhja
Ablaincourt-Pressoir is located in Franca
Ablaincourt-Pressoir
Ablaincourt-Pressoir
49°50′26″V 2°49′23″L / 49.8406°V 2.8231°L / 49.8406; 2.8231Koordinatat: 49°50′26″V 2°49′23″L / 49.8406°V 2.8231°L / 49.8406; 2.8231
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Somme
Qarku Arrondissement Péronne
Kantoni Chaulnes
Ndërbashkësia Communauté de communes de Haute Picardie
Kryetari Didier Leturcq
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.46 km2
Lartësia 83 m (m.n.d.)
Popullsia 265 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 80320
INSEE 80002


Ablaincourt-Pressoir është një komunëFrancë. Ablaincourt-Pressoir bën pjesë në departamentin Sommerajonit Hauts-de-France. Komuna ka një popullsi prej 265 banorë dhe sipërfaqe prej 9.46 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]