Ablis

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ablis
Komunë
noform
Pamje nga Ablis
Stema_figura
Vendndodhja
Ablis is located in Franca
Ablis
Ablis
48°31′02″V 1°50′11″L / 48.5172°V 1.8364°L / 48.5172; 1.8364Koordinatat: 48°31′02″V 1°50′11″L / 48.5172°V 1.8364°L / 48.5172; 1.8364
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Yvelines
Qarku Arrondissement Rambouillet
Kantoni Saint-Arnoult-en-Yvelines
Ndërbashkësia Contrée d'Ablis-Porte des Yvelines
Kryetari Jean-Louis Barth
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 25.92 km2
Lartësia 151 m (m.n.d.)
Popullsia 3260 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 78660
INSEE 78003


Ablis është një komunëFrancë. Ablis bën pjesë në departamentin Yvelinesrajonit Île-de-France. Komuna ka një popullsi prej 3260 banorë dhe sipërfaqe prej 25.92 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Ablis – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale