Aboncourt, Meurthe-et-Moselle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aboncourt
Komunë
Vendndodhja
Aboncourt is located in Franca
Aboncourt
Aboncourt
48°21′32″V 5°58′04″L / 48.3589°V 5.9678°L / 48.3589; 5.9678Koordinatat: 48°21′32″V 5°58′04″L / 48.3589°V 5.9678°L / 48.3589; 5.9678
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Meurthe-et-Moselle
Qarku Arrondissement Toul
Kantoni Colombey-les-Belles
Ndërbashkësia Pays de Colombey-les-Belles et du Sud Toulois
Kryetari Joël Baudy
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.93 km2
Lartësia 360 m (m.n.d.)
Popullsia 117 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 54115
INSEE 54003


Aboncourt është një komunëFrancë. Aboncourt bën pjesë në departamentin Meurthe-et-Mosellerajonit Grand Est. Komuna ka një popullsi prej 117 banorë dhe sipërfaqe prej 6.93 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]