Aboncourt, Moselle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aboncourt
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Aboncourt is located in Franca
Aboncourt
Aboncourt
49°15′41″V 6°20′51″L / 49.2614°V 6.3475°L / 49.2614; 6.3475Koordinatat: 49°15′41″V 6°20′51″L / 49.2614°V 6.3475°L / 49.2614; 6.3475
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Moselle
Qarku Arrondissement Thionville-Est
Kantoni Metzervisse
Ndërbashkësia Arc mosellan
Kryetari Raoul De Jong
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.9 km2
Lartësia 195 m (m.n.d.)
Popullsia 380 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 57920
INSEE 57001


Aboncourt është një komunëFrancë. Aboncourt bën pjesë në departamentin Mosellerajonit Grand Est. Komuna ka një popullsi prej 380 banorë dhe sipërfaqe prej 5.9 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]